Pazartesi, Ocak 25, 2010

tatil budur...çocuklardan hiç farkım yoktu bugün.içim dışım sımsıkı giyindim,eldivenleri geçirdim ellerime, doğru kartopu oynamaya...bizim azmanlarla tam anlamıyla cozuttum. yakalamaya çalıştım, kaçtım, düştüm,üşüdüm...ki zaten yeterince üşütmüştüm ben! benim miniğimde tabiki aramızdaydı, sımsıkı giyinmiş istese de hareket edemez vaziyette.bi güzel uyudu tontini:)o soğukta,gürültüde,bağırışta, defne uyannnn diye habire öpüşümüzde...

böyle kazık kadarken bikere daha eğlenmiştim karda...hangi sene olduğunu hatırlayamadım ama 2000li yılların başlarıydı...sevgilimle ve sevgilimin ev arkadaşıyla koşa koşa kartopu oynamaya gitmiştik maslak kampüsüne!belimize kadar bembeyaz kardı hep...hiç el değmemişti,kar tatili sayesinde. deli gibi cozutmuştuk üçümüz, üstümüz başımız her bi yerimiz sırılsıklam olmuştu...ne iyi etmişiz.

öğrenciliği geride bırakalı çok oldu, ece defne içinde işime bu yıl ara vermiş durumdayım,o yüzden 'tatil' kavramım, haftasonunun getirdiği şımarık his...hepsi kayboldu:) ama bu sabah hepsi günyüzüne çıktı...sömestri tatilinde bende vardım

bu sefer de çok eğlenmiş olabilirim ama kardan adam yapamadım...azman bıcırıklar istemediler,yardım da etmediler...ben de boşverdim:) kızım büyüsün onunla yaparım dedim kendi kendime:)

söylemeden geçemeyeceğim, ben her kış hemen her gün hep penceremin önüne bulgur taneleri serpiştirirdim. kuşlar aç kalmasınlar bu soğuklarda diye...hep de iyi hissettirir. yapmadıysanız deneyin mutlaka...bu sene nedense aklıma bile gelmedi, pencereden bakarken annemin serpiştirdiği bulgurları görene dek.
Rutinime kaldığım yerden devam ediyorum şimdi...

2 yorum:

clementine dedi ki...

Bugün yağarsa ya da beyaz örtü kalkmazsa benim için de biraz kar topu oyna lütfen

çakıltaş dedi ki...

senin içinde oynadım ben ama kuşları unutma sen de olur mu?